ЯК ВИЯВИТИ ВИТІК ГАЗУ

Від побутового газу при неправильній експлуатації обладнання і не дотримання техніки безпеки можна отримати самі неприємні наслідки. Але як виявити витік газу, знайти джерело, і як подбати про те, щоб витоку і вибуху не сталося.


1. Як виявити витік побутового газу? Побутовий газ, який подається в житлові будинки централізованим чином, це в основному метан. Він складає більше 90 відсотків газоподібної речовини, яка подається при включенні конфорки домашньої плити чи колонки газового опалення. Найчастіше саме домашнє газове обладнання є потенційним джерелом витоку газу.


2. Для того, щоб перевірити, чи є витік, ні в якому разі не використовуйте відкритий вогонь. Не варто підходити до конфорки або газової труби з запаленою свічкою або сірником. Якщо концентрація газу буде критичною, то може статися вибух. Відчути газ можна за характерним запахом. Крім нюху, наявність газу визначають приладами, які називаються детектор витоку або газоаналізатор. Такі прилади є у спеціалістів-газовиків, але їх можна також придбати у спеціалізованих магазинах.


3. Що може послужити сигналом до того, що може статися витік? По-перше, нерівномірний вогонь з конфорки. Вогонь повинен бути абсолютно симетричного, рівного, блакитного кольору. Наявність жовтих або червоних відтінків — тривожний сигнал. Можливо конфорка прогоріла, або сам газ подається нерівномірно.4. Слідкуйте за газовим обладнанням. Не залишайте без нагляду включений газ, слідкуйте, щоб його не задуло з відкритого вікна. Коли надовго залишаєте приміщення перекривайте подачу газу. Регулярно перевіряйте газову плиту і підводки до неї на наявність витоків.


5.Якщо витік буде відбуватися в під'їзді, то постраждати можуть всі. Повідомляйте про помічені неполадки в газову службу, взаємодійте з сусідами, захистіть себе і свій будинок від небезпеки.